घटस्थापनाको उत्तम साइत बिहान ११ः२९ मा

  ।   २८ आश्विन २०८०, आईतवार ०६:०७

आजदेखि नवरात्र प्रारम्भ भएको छ ।। नवरात्रको पहिलो दिन घर–घरमा घटस्थापना गरिन्छ। आश्विन शुक्ल प्रतिपदादेखि बडा दसैँ सुरु भएको मानिन्छ।  बिहान ११ बजेर २९ मिनेटको साइतमा घटस्थापना गरिनु उत्तम रहेको नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक विकास समितिले जनाएको छ।

यस दिन चित्रा नक्षत्र र वैधृति योग परेकाले घटस्थापना गर्नु अगाडि चित्रा नक्षत्र र वैधृति योगको शान्ति गरी घटस्थापना गर्नु शास्त्रसम्मत देखिने समितिले जनाएको छ।

बडा दसैँ आश्विन शुक्ल पूर्णिमासम्म १५ दिन धूमधामका साथ मनाइन्छ। बडा दसैँको पहिलो दिन घरका पूजा कोठा र दसैँ घरमा विधिपूर्वक दियो, कलश एवं गणेश स्थापनासहित घटस्थापना गरिन्छ।

Next Post

चन्दननाथ मन्दिरको लिंगो फेरेर जुम्लामा घटास्थापना

२८ आश्विन २०८०, आईतवार ०६:०७
जुम्ला । कर्णालीको प्रमुख धार्मिक पर्यटकीय स्थल चदननाथ भैरवनाथ मन्दिरको लिंगो फेरेर जुम्लामा घटस्थापना गरिएको छ । खलंगाको बिचमा रहेको चन्दननाथ मन्दिरमा ५२ हाते लिंगो खडा गरिएको हो । यहॉ चन्दननाथ भैरवनाथ मन्दिरको लिंगो खडा गरेर मात्र घटास्थापना गर्ने चलन छ । एक बर्षमा ५२ हप्ता हुने भएकोले ५२ हाते […]

सम्बन्धित