जेष्ठ नागरिकलाई ज्याकेट र पछ्यौरी

  ।   १० फाल्गुन २०७७, सोमबार २०:४८

जुम्लाको तिला गाउँपालिकाले जेष्ठ नागरिकलाई ज्याकेट र पछ्यौरी उपलब्ध गराएको छ । जेष्ठ नागरिक सम्मान कार्यक्रम अन्र्तगत ज्याकेट र पछ्यौरी उपलब्ध गराएको हो । महिलालाई पछ्यौँरी र पुरुषलाई ज्याकेट दिइएको हो । पहिला दिन तिला गाउँपालिका १ का ३९ र तिला २ का ५९ जनालाई ज्याकेट र पछ्यौँरी प्रदान गरिएको हो । गाउँपालिकाको टोली गाउँमै पुगेर जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरेको हो ।


हरेक गाउँमा पुगेर तिला १ देखि ९ सम्मका ७० बर्ष नाघेका जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गर्न लागिएको उपाध्यक्ष बिष्णु बुढाले बताइन् । सम्मान कार्यक्रम भेटघाट गर्ने थलो हो । जेष्ठ नागरिक संग एकआपसमा भलाकुसारी गर्ने अवसर हो, उपाध्यक्ष बुढाले भनिन्,“जेष्ठ नागरिक समाजका अमुल्य सम्पति हुन् । उनीहरुका राम्रा कार्य अनुसरण गर्दै भावि सन्ततिलाई हस्तान्तरण गर्नु आवश्यक छ । यो त्यसैको एक खुड्कीलो हो ।”
पहिलो बर्ष नबिल बैंक संग ज्याकेट, पछ्यौँरा र चौवानप्रास दिइएको थियो । दोस्रो बर्षमा कम्मल उपलब्ध गराइएको थियो । चालु आर्थिक बर्षमा ज्याकेट र पछयौँरा प्रदान गरिएको हो ।
जेष्ठ नागरिकलाई सबैले सम्मान गर्नु पर्ने वातावरणको सिर्जना भइरहेको गाउँपालिकाले जनाएको छ । गाउँपालिकाको महिला बालबालिका शाखाको आयोजनामा जेष्ठ नागरिकलाई सम्मान गरिएको थियो । गाउँमै ज्याकेट र पछ्यौँरा पाउँदा जेष्ठ नागरिक दंग थिए । उपाध्यक्ष बुढाले जेष्ठ नागरिकबाट आर्शिवाद पाउनुका साथै राम्रो सुझाव पाएको बताइन् ।

उनले भनिन्,“उनीहरु आर्थिक रुपमा परिपक्क थिए । सामाजिक रुपमा अब्बल र पारीवारिक रुपमा कुशल अभिभावक हुन्थे । यो अहिले चाहिएको छ । ” ज्याकेट र पछ्यौरी प्रदान गर्न उपाध्यक्ष बुढा, सामाजिक विकास अधिकृत जगबहादुर बस्नेत,महिला बालबालिका शाखा प्रमुख गौरी थापा लगायतका कर्मचारीको सहभागिता थियो ।

 

Next Post

प्रधानसेनापतिलाई सर्वोच्चमा बोलाएर प्रधानन्यायाधीशले दिए निर्देशन

१० फाल्गुन २०७७, सोमबार २०:४८
प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र समशेर जबराले सर्वोच्च अदालतको निर्माण हुन लागेको नयाँ भवन सेनाको जग्गामा पर्ने भएकाले भवन निर्माणका लागि सेनाका टहरा हटाउन प्रधानसेनापति पूर्णचन्द्र थापालाई निर्देशन दिएका छन्। मुख्य रजिष्ट्रारले बोलाएर सोमबार प्रधानसेनापति थापा दिउँसो १ बजे सर्वोच्च अदालत पुगेका थिए। सर्वोच्च अदालत स्रोतका अनुसार सर्वोच्च अदालतको नयाँ बन्ने भवनका लागि हाल सेनाले […]